Нефтохимик 2010 направи важна крачка към ново класиране за финала в мъжкия волейболен шампионат. Бургазлии победиха драматично с 3:2 (18:25, 25:22, 19:25, 25:19, 15:11) като гости Монтана в третата среща от полуфиналната серия.

Монтанци водеха с 1:0 и 2:1 в хода на двубоя, продължил над два часа, но допуснаха обрат и вече изостават в серията с 1:2.

Гостите играха по-силно на блокада и компенсираха изоставането си в атака и на начален удар.

Монтана поведе в резултата след лесно 25:18, но Нефтохимик 2010 се върна в срещата при 25:22 в своя полза. Съперниците си размениха по още една част, за да се стигне до решителния пети гейм.

В тайбрека резултатът вървеше точка за точка. Гостите поведоха с 13:11 и след това приключиха срещата при 15:11 след атака в аут на Максимилиан Талер.

Най-резултатен в полза на победителите стана Николай Учиков с 20 точки. Неговият съотборник Юлиус Фиркал добави още 19 точки.

За домакините Любослав Симеонов реализира 20 точки, докато Радослав Попов отбеляза 19 точки.

Четвъртият двубой от серията е в събота отново в Монтана.