Волейболните шампионки от Марица Пловдив записаха 4-та поредна победа в Национална волейболна лига Демакс. Маричанки надиграха ЦСКА с 3:0 (25:23, 25:22, 25:18) гейма. Двубоят се игра в зала "Сила".

Двата отбора играха през миналия сезон във финала за титлата в първенството и за Купата и в трите срещи маричанки победиха с 3:0 гейма.

Първият гейм започна при 3:0 за шампионките, маричанки стигнаха до 8:4. Маричанки поведоха с 16:12, а след 25:23 момичетата на Борислав Крачанов затвориха двубоя в своя полза. Във втория гейм ЦСКА поведе с 11:7, но маричанки направиха серия от 4:0 и намалиха аванса на само една – 12:11 за гостенките. ЦСКА дръпна с четири при 15:11, но маричанки изравниха и след 25:22 взеха втората част с 25:22. В третата част ЦСКА поведе с 6:3, пловдивчани обърнаха бързо гейма в своя полза – 10:7. Стигна се до 16:12, а мачът приключи след 25:18.

Най-резултатна за шампионките стана Виктория Коева с 23 точки, 9 добави Мария Кривошийска, а с 8 се отчете Борислава Съйкова. За ЦСКА най-резултатна стана Мария Златанова с 10 точки. Марица е лидер в първенството с 4 победи от 4 мача и пълен актив от 12 точки, а ЦСКА е на 3-то място със 7 точки.

Следващият четвъртък – 16 ноември, маричанки ще домакинстват за първи път през този сезон в групите на Шампионската лига срещу турския гранд Савино Дел Бене (Скандичи). Двубоят ще се играе на 16 ноември, от 19:00 б.в., в зала "Колодрума". Следващият мач в първенството е на 19 ноември (неделя) от 19:00 б.в. – гостуване на Дея спорт в зала "Младост" в Бургас.