Отборът на Монтана победи в изключително драматичен мач Левски в мъжката волейболна efbet Суперлига с 3:2 (20:25, 31:29, 15:25, 27:25, 19:17) в мача, продължил близо 2 часа и 45 минути.

Младият отбор на "сините" спечели първия гейм, но отстъпи втория след невероятна гонитба. Тимът на Николай Желязков отново поведе в резултата, а изпусна и мачбол в четвъртата част преди Монтана за изравни. В тайбрека Левски и Монтана пропуснаха по няколко мачбола, преди гостите да покажат по-здрави нерви. Това бе първо поражение за "сините" в първенството.

За Левски 22 точки реализира Владимир Гърков, а с 19 остана Александро Торо. Над всички в мача бе Самуил Вълчинов от Монтана, който отбеляза 29 пункта за успеха на тима на Даниел Пеев.

В по-ранния мач Пирин Разлог се наложи убедително над Раковски в Севлиево с 3:0 (25:23, 25:18, 25:15). Единствено първият гейм между двата отбора бе по-оспорван, като след това Пирин наложи категорично волята си на терена. За победителите с 16 точки завърши Мариян Наков, а по 12 добавиха Радослав Попов и Костадин Гаджанов. Най-резултатен за Раковски беше Калоян Вълчинов с 12 точки.

В класирането води Хебър с 9 точки от 3 мача, а Левски има 7 точки от 3 срещи и е на втора позиция. Тимът на Монтана е на шеста позиция с 5 точки. /БТА