Левски София победи Дея спорт Бургас с категоричното 3:0 (25:17, 28:26, 25:15) в среща от четвъртия кръг на първенството на България по волейбол при мъжете.

"Сините" контролираха изцяло събитията на полето в първия и третия гейм, а във втората част бургазлии водеха с 19:16 и 23:21, но пропуснаха за изравнят и Левски София спечели с драматичното 28:26.

Венислав Антов беше най-резултатен за победителите с 21 точки, а неговият съотборник Владимир Гърков добави още 12 точки.

За гостите с 10 точки завърши Валентин Братоев, а Николай Учиков и Самуил Вълчинов добавиха по 7 точки.

В класирането Левски се намира на трето място с три победи и само едно поражение. По-рано през сезона "сините" се наложиха и срещу шампиона Хебър.

Дея спорт е на деветата позиция до момента.

ЦСКА постигна нова победа в елита. Възпитаниците на Александър Попов спечелиха драматично с 3:2 (21:25, 20:25, 25:22, 25:22, 15:8) гостуването си срещу Берое.

start-photo.bg
31 снимки

Старозагорци водеха с 2:0 след първите две части, но не успяха да издържат на напрежението и "червените" постигнаха пълен обрат след близо два часа и половина. В третата част домакините имаха аванс от 4:1, но допуснаха изоставане от 16:20, което сложи началото на добрата серия за ЦСКА.

В тайбрека столичани изцяло контролираха събитията на полето и най-резултатен за победителите стана Димитър Димитров с 37 точки, докато за Берое с 27 се отличи Спас Байрев.

ЦСКА е на първо място с четири поредни успеха, докато Берое заема пета позиция.

В друга среща от кръга Монтана се справи лесно у дома с Марек Юнион Ивкони и завърши 3:0 (25:18, 25:23, 25:19). Монтанци също са с четири последователни победи на втората позиция.

Пирин Разлог спечели с 3:1(16:25, 25:22, 25:13, 25:20) след обрат пред собствена публиката срещу Добруджа 07.