Добруджа 07 (Добрич) спечели домакинството си на Mиньор Перник с 3:0 (25:20, 25:23, 25:14) в мач от петия кръг на Суперлигата по волейбол Сами-М, който се игра в зала "Добротица".

Най-оспорван и завързан се оказа вторият гейм, в който гостите от Перник имаха лека преднина, която успяваха да поддържат успешно през по-голямата част. В заключителните разигравания обаче домакините се възползваха максимално от получените възможности и затвориха частта с 25:23. Това подейства демотивиращо за перничани, които не можаха да се противопоставят в третия гейм и Добруджа 07 затвори мача с 3:0.

Във временното класиране Добруджа 07 заема четвърто място с 8 точки, а Миньор Перник е на девета позиция с 3 точки.