Волейболният отбор на ЦСКА записа чиста победа у дома над Добруджа 07 Добрич с 3:0 гейма (25:20, 25:19, 25:17) в мач от последния 11-и кръг на първия полусезон в efbet Супер Волей. По този начин, преди изиграването и на последните срещи от кръга, възпитаниците на Александър Попов са на 5-о място в класирането с 8 победи, 3 загуби и 24 точки. Добруджа пък е на 10-а позиция с 4 победи, 7 загуби и 12 точки, с колкото е и 9-ия Марек, но с по-добри показатели.

Двата отбора тръгнаха равностойно в първия гейм до 6:6, след което „червените“ поеха инициативата. Играчите на Сашо Попов поведоха в мача след 25:20.

Втората част протече идентично и авансът на ЦСКА се увеличи след 25:19.

В третия гейм добричлии поведоха с 3:1 и 5:3, но домакините бързо си върнаха инициативата. Така „червените“ спечелиха чисто срещата след 25:17 и 3:0.

Отличен двубой  за ЦСКА изигра египетският диагонал Реда Хайкал, който заби фантастичните 24 точки (1 блок, 2 аса и 84% ефективност в атака - +20) за победата. Георги Татаров добави още 13 точки (2 блока, 2 аса, 60% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане) за успеха.

За тима на Добруджа Георги Михалев приключи с 12 точки (1 блок, 1 ас и 53% ефективност в атака - +6).

FT | ЦСКА - ДОБРУДЖА 07 ДОБРИЧ  3:0 гейма (25:20, 25:19, 25:17)

efbet Супер Волей, 11-кръг

ЦСКА: Добромир Димитров, Реда Хайкал 24, Георги Татаров 13, Мартин Павлов 6, Андрей Христов 2, Иван Латунов 8 - Добромир Иванов-либеро

Старши треньор: Александър Попов

ДОБРУДЖА 07: Николай Манчев, Георги Михалев 12, Явор Генов 9, Златко Кьосев 7, Светослав Арнаудов 1, Александър Кордев 2 - Николай Тодоров-либеро (Живодар Иванов, Георги Чалъков 2, Христо Енков 1, Димитър Василев, Самуил Василев-либеро)

Старши треньор: Лазар Лазаров