ЦСКА взе предимство срещу Левски в полуфиналите на волейболното първенство за жени, след като спечели с 3:0 (25:23, 25:23, 25:20) в първия двубой, проведен в зала "Васил Симов". Втората среща е насрочена за вторник.

ЦСКА взе първия гейм с две точки, като Левски не поведе нито веднъж в резултата. В основата на победата на "червените" бяха две серии, като първата бе от четири точки до 13:8, а втората - пет поредни точки за 19:12. Левски успя да отрази два геймбола на домакините, но отстъпи третия за 23:25.

"Сините" взеха първата си преднина в дербито при 9:8 във втория гейм и водеха дълго време, но ЦСКА излезе напред при 17:16, а серия от три безответни точки изведе домакините до 21:18. Този път "червените" се възползваха от първия си геймбол за 25:23.

ЦСКА доминираше и в третия гейм, в който Левски направи последната си точка за 20:22. "Червените" взеха следващите три разигравания и заслужиха чиста победа в първия полуфинален мач на Демакс Лигата.