ЦСКА продължава силния си ход във волейболното първенство при мъжете. "Армейците", водени от треньора Александър Попов, регистрираха пети пореден успех от началото на Супер Волей, като този път преминаха без много проблеми през Сливнишки герой. Столичани достигнаха до победа с 3:0 (25:19, 25:19, 25:20), която е втора последователна без загубен гейм.

Волейболистите на ЦСКА доминираха в срещата от шестия кръг с много силен и добре насочен начален удар, което до голяма степен затрудни посрещането на гостите. "Армейците" завършиха с 10 точки от сервис, като защитата също имаше възможност да покаже високото си ниво заради проблемите на състава на Мартин Стоев в нападение.

Нов много добър мач изигра дуото в атака на "червените" - Реда Хайкал и Георги Татаров. Двамата записаха съответно 15 и 14 точки. Опитният Милош Терзич добави още 10 точки.

ЦСКА е на трето място в класирането с 15 точки, докато Сливнишки герой е на 11-та позиция.

Шампионът Хебър победи лесно с 3:0 (25:22, 25:8, 25:22) домакина Добруджа 07 и е с пет поредни успеха на второто място в класирането до момента. Левски София се наложи експресно над Локомотив Пловдив с 3:0 (25:16, 25:13, 25:12) в друга среща от кръга.

Още през първата част треньорът на "сините" Андрей Жеков започна да вкарва младите в състава в игра и постепенно на игрището останаха само те, а на опитните състезатели беше дадена почивка.

Срещу пловдивчани всички млади момчета от школата на Левски имаха шанса да усетят атмосферата на мъжкия волейбол, като 17-годишният център Лазар Бучков беше определен за най-полезен в двубоя.

Левски София се намира на седмо място в подреждането. Локомотив заема 12-та позиция. Нефтохимик 2010 се наложи лесно у дома над Славия с 3:0 (25:23, 25:21, 25:13).