България продължи с победния марш на Евроволей 2019, след като спечели с 3:0 срещу Румъния във втория двубой от група "А" на европейското първенство по волейбол за мъже.

Началото беше точка за точка и така до 4:4. Цветан Соколов с отлични забивки даде аванс на българския тим от две точки, но румънците успяваха лесно да пробият нашата блокада и поддържаха разликата.

Добър сервис на Сеганов и две мощни забивки на Тодор Скримов обаче върнаха усмивките в нашия тим за 12:9. Последва успешна двойна блокада на Йосифов и Соколов за 13-ата точка. Преднината на нашите стана 5 точки и Румъния взе прекъсване при 14:9. Соколов обаче бе неудържим и с удар по блокадата направи резултата 16:11. Румънецът Мариан Бала пък показа интелект и се справи с тройната ни блокада за 18:14. Отлична двойна блокада на съперника спря атака на Соколов за 19:16. Румънците намалиха аванса само на една точка 21:20 след грешка на Соколов и Силвано Пранди веднага поиска прекъсване.

Последва изравняване 22:22 и нашите взеха второ прекъсване. Скримов с удар по блокадата изведе България напред 23:22, но румънците върнаха точката. Грешка на сервис от съперника и нашите отново поведоха. Ново равенство 24:24 и Лика от сервис изведе Румъния напред в резултата 24:25. В крайна сметка България спечели първия гейм с 28:26 след ас на Мартин Атанасов.

Българите започнаха втория гейм много по-концентрирано и поведоха със 7:2 след добри атаки на Гоцев и успешна игра на блокада. Коварен сервис на Гоцев направи резултата 8:2 и румънците взеха прекъсване. Атомна серия от три сервиса на Ачобаницей стопи аванса ни само на две точки - 8:6. Логично последва прекъсване за Силвано Пранди. Това даде желания резултат и преднината ни бързо нарасна на 5 точки - последната за 12:7 след мощен сервис на Скримов.Тя поставя началото на успешна серия - след негови сервиси резултатът стана 15:7. С техничен удар по блокадата Мартин Атанасов направи 17:10.

Последва отпускане и румънците намалиха на 18:16 след добра серия от сервис на Кристиан Барта. Тя бе спряна от Соколов след техническо прекъсване за нашите. Видео повторение ни донеси 21-ата точка заради докосване на мрежата от румънската блокада. Грешка на Чиприан Матей на сервис прави резултата 23:19. Отново Мартин Атанасов затваря втория гейм за 25:20.

Третият гейм започна с удар по нашата блоката на Чиприан Матей за 0:1. Грешка на сервис, което е слабото място на румънците в този мач, бързо върна равенството. И Цветан Соколов греши от начален удар за 3:4. Тройна блокада на Соколов, Гоцев и Атанасов вдигна адреналина за 10:6. Ас на Мартин Атанасов за 12:7 и последва прекъсване за румънците.

Мощна атака на Скримов и резултатът стана 13:8 въпреки отчаяните опити на съперника да спаси точката. Мартин Атанасов със силен удар по диагонала направи разликата седем точки - 19:12. Три последователни точки на Румъния внесоха напрежение и Силвано Пранди взе прекъсване при 19:15. И това обаче не дава резултат и следва ново прекъсване за нас при 22:20. Сервис по диагонала на Соколов и мачбол за българите - 24:20. Пак той отбеляза победната точка в гейма и в мача.

Утре България излиза от 21,45 часа срещу тима на Португалия за трета победа в групата. В първата среща  националите спечелиха с лекота срещу Гърция с 3:0 (25:22, 25:16, 25:20),.

БЪЛГАРИЯ - РУМЪНИЯ 3:0 (28:26, 25:20, 25:20)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 1, Цветан Соколов 12, Мартин Атанасов 15, Тодор Скримов 14, Виктор Йосифов 9, Светослав Гоцев 8 - Теодор Салпаров-либеро (Николай Пенчев)
Селекционер СИЛВАНО ПРАНДИ

РУМЪНИЯ: Кристиан Барта 3, Лауренциу Лика 3, Адриан Ачобаницей 3, Мариан Бала 7, Разван Михалчеа 11, Андрей Спъну  3 - Влад Кантор-либеро (Чиприан Матей 1, Ливиу Кристудор, Михай Джорджица, Силвиу-Йоан Сусон 1, Рарес Йонут Блеан 6, Развен Олцеану 1)