Спас Байрев записа 30 точки и Берое направи обрат за победа с 3:1 (21:25, 25:18, 25:23, 25:21) срещу ЦСКА в мач от осмия кръг на българското първенство по волейбол за мъже. Така старозагорци се изкачиха на шесто място с 12 точки, а "червените" останаха трети с 15.

Лидери в класирането са Хебър и Левски с по точка пред отбора на ЦСКА.

ЦСКА спечели първия гейм с 25:21, но Берое взе следващите два на 18 и 23 точки.

"Червените" имаха леко предимство в четвъртия гейм, но Берое дръпна значително за първи път благодарение най-вече на основния си реализатор Байрев. Той записа точка в атака за 17:16, след което направи блокада за две преднина. Латунов също спря атака на ЦСКА в следващото разиграване за 19:16.

Гостите от София се доближиха бързо на една точка при 18:19, но Байрев отново завърши две поредни атаки за беройци и възстанови преднината им при 21:18. Вторият най-добър реализатор в първенството сам отбеляза последните пет точки за старозагорци и те триумфираха с 3:1 гейма.

Байрев бе водещ реализатор с 34 точки, сред които два аса и три блокади, а Трифон Лапков завърши с 22 за Берое. За ЦСКА най-резултатни бяха Страхиня Бързакович и Хорхе Гарсия с по 21.