Монтана завърши на втората позиция в редовния сезон от мъжкото първенство на България по волейбол. В мач от последния 22-ри кръг монтанци спечелиха лесно с 3:0 (25:16, 25:18, 25:17) у дома срещу Славия.

Финалистът от 2016 година измести от втората позиция шампионите от Добружда 07. Монтана ще се изправи срещу Марек Юнион Ивкони в първия кръг от плейофите в Суперлигата.

Добруджа 07 победи с 3:1 (27:29, 25:15, 25:22 25:17) като гост на Левски в София. Загубеният първи гейм попречи на отбора от Добрич да заеме втора позиция преди директните елиминации. Добруджанци ще играят срещу "сините" в четвъртфиналните плейофи.

Шампионът от редовния сезон ЦСКА победи лесно с 3:0 (25:21, 25:15, 25:13) като домакин на Тетевен Волей. "Червените" ще се изправят срещу същия противник на четвъртфиналите в шампионата.