Черно море отстъпи пред тима на Монтана с 1:3 (25:23, 23:25, 17:25, 26:28) като домакин във Варна в мач от шестия кръг в шампионата на България по волейбол за мъже, efbet Супер Волей.

Успехът е втори пореден и общо четвърти за Монтана, който излезе на четвърто място във временното класиране. Варненци допуснаха второ поредно и общо четвърто поражение от началото на сезона и остават десети в подреждането.

Двата състава изиграха равностойни първи два гейма и след равенство 1:1, гостите бяха по-категорични в третата част. Те поведоха с 10 точки при 23:13 и след 25:17 нямаха проблеми да вземат аванс от 2:1 гейма.

Последва много оспорван четвърти гейм, в който разликата не надвиши 2 точки, но волейболистите на Монтана триумфираха в края.

Денислав Бърдаров бе най-резултатен за гостите с 24 точки, а за Черно море 23 точки реализира Симеон Димитров.

В следващите си мачове от елитния волейболен шампионат на България при мъжете тимът на Монтана ще приеме Дея Спорт на 25 ноември, а ден по-късно отборът на Черно море ще гостува на Хебър в Пазарджик./ БТА