Монтана се класира за полуфиналите в Националната волейболна лига за мъже след победа над Левски в 3:0 в решителния трети мач от серията.

Домакините от Монтана имаха пълно превъзходство в първия гейм, като поведоха с 10:4 и без проблем затвориха частта с 25:16.

Значително по-оспорваните бяха другите два гейма, в които Монтана успя да се наложи два пъти с по 28:26 и да приключи в три гейма, а с това и серията с 2:1 победи.

Най-резултатен за победителите бе Жулиен Георгиев с 16 точки, от които три аса, Димитър Калчев добави 10 точки.

За Левски се отличи Боян Йорданов с 15 точки.

На полуфиналите Монтана ще срещне тима на Нефтохимик, който отстрани ЦСКА с 2:0 победи.

Утре е последният четвъртфинал между Дея Спорт и Пирин Разлог. Резултатът в серията е равен - 1:1.