Монтана взе преднина в полуфиналната серия в мъжкия шаммпионат по волейбол, след като се наложи с 3:1 (25:20, 25:18, 23:25, 26:24) като гост срещу Нефтохимик 2010.

Монтанци поведоха в резултата с 15:13, което им позволи да затворят гейма при първата си възможност след ас на Мартин Кръстев.

Във втората част Монтана отново контролираше събитията на полето и лесно спечели с 25:18.

Бургазлии успяха да намалят изоставането си след 25:23, но гостите отново бяха по-концентрирани в четвъртия гейм и се поздравиха с крайния успех след грешка в нападение на Николай Учиков при 26:24, след като наваксаха пасив от 10:14.

Любослав Симеонов се отличи с 23 точки в полза на победителите, докато неговият съотборник Радослав Попов добави още 13 точки.

За състава на домакините Юлиус Фиркал завърши с 16 точки.

Вторият мач между двата тима е във вторник в зала "Младост" в Бургас, играе се до три победи.

В другия полуфинал един срещу друг се изправят шампионът Хебър и Дея спорт Бургас.