Отборът на Нефтохимик 2010 победи Миньор (Перник) с 3:0 (26:24, 25:17, 25:6) в последния мач от група А в турнира за купата на България по волейбол, който се игра в зала "Младост" в Бургас.

Играчите, водени от треньора Петър Дочев, доминираха по време на целия двубой, а най-голям отпор получиха в първия гейм, който успяха да спечелят с 26:24. С два успеха от два мача бургазлии заеха първото място в групата с 6 точки. На втора позиция с 3 точки завършва Добруджа 07, а Миньор отпада от турнира.

Четвъртък е почивен ден, който ще бъде използван от другите два финалиста от голямата четворка, Монтана Волей и Марек Юнион Ивкони, да пропътуват разстоянието до Бургас, където в петък и събота ще бъде определен носителят на трофея през настоящия сезон.

В Дупница отборът на Монтана надигра с 3:0 (25:17, 25:23, 25:16) състава на Марек и зае първата позиция в група Б на турнира.

На полуфиналите в надпреварата дупничани ще се изправят срещу домакина Нефтохимик 2010, докато Монтана Волей ще играе срещу шампиона Добруджа 07 в повторение на финала в първенството през 2016 година.

Турнир за купата на България по волейбол за мъже, последни мачове от груповата фаза:

Група А в Бургас
Нефтохимик 2010 - Миньор Перник 3:0 (26:24, 25:17, 25:6)

Крайно класиране:
1. Нефтохимик 2010 2 2 0 6:0 6 точки
2. Добруджа 07 2 1 1 3:3 3
3. Миньор 2 0 2 0:6 0