Монтана се класира за финала на държавното първенство по волейбол за мъже, след като спечели петата среща от полуфиналния плейоф срещу Арда Кърджали с 3:2 гейма и със същото съотношение измъкна и крайната победа.

Монтанци ще имат шанса за първи път да стигнат до шампионската титла, което има емоционална страна, но също така и дава шанс на участие в европейските клубни турнири. Техен съперник на финала ще бъде отборът на Добруджа 07, който срази с 3:1 победи в серията Нефтохимик Бургас.

Отборите създадоха уникална драма, в която обаче основна заслуга имаха напрежението и грешките. Гостите от Арда повеждаха в първия и в третия гейм. Там се разигра и най-голямата драма, след като Арда излезе напред с 21:13, но позволи изравняване до 22:22.

Монтанци можеха и да направят пълен обрат, но все пак Арда взе частта с 23:25. Подобен сценарий имаше в петата и решителна част, когато Монтана поведе с 9:3, но допусна равенство за 13:13. Спас Байрев от Арда обаче сгреши при последния начален удар и прати домакините на финал./БТА

Монтана - Арда Кърджали 3:2 (22:25, 25:22, 23:25, 25:21, 15:13)