Волейболистките на Марица стартираха с шокираща загуба участието си във второто издание на турнира по волейбол за жени за купа Интерком груп. Кършиякалийки паднаха неачаквано с 1:3 от столичния Локомотив късно снощи.

Домакин на проявата е варненският тим Спартак Интерком груп. Турнирът бе официално открит от основния спонсор на клуба Павлин Николов, в присъствието на клубния бос Стефан Капитанов. Участват отборите на Спартак Интерком груп, Марица/Пд/, Локомотив/Сф/ и националният отбор девойки до 20-годишна възраст.

В първия мач от турнира домакините от Спартак отстъпиха срещу националките с 0:3 гейма. В отделните части момичетата на пловдивския спец Стоян Гунчев-Чугуна взеха 3 поредни геймови победи - 26:24, 25:19 и 25:14, с което измъкнаха успеха. Във втората среща от турнира маричанки играха значително под своите възможности и допуснаха загуба. Локомотив/Сф/ спечели макар и изключително трудно над Марица с 3:1 гейма.

Пловдивчанки грабнаха победата в първата част с 25:22 след превъзходство. След това обаче решиха, че са си оплели кошницата и последваха 3 драмачитчи и пълни с обрати геймове, спечелени с малко от столчиния Локомотив - съответно 25:21, 28:26 и 28:26 т. Наставник на Локомотив/Сф/ през този сезон ще бъде Страхил Балов.