Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) спечели и втория полуфинален плейоф в Националната волейболна лига. Пред близо 250 зрители в зала Младост в Димиторвград, маричанки победиха Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:19, 25:19, 25:18) след едва 66 минути игра, съобщават от клуба. С този успех "жълто-сините" спечелиха полуфиналната серия и се класираха на пети пореден финал в НВЛ, в който ще срещнат победителя от двубоя между Берое и Левски. Серията е равна при 1:1 победи, след като тимът от Стара Загора спечели втория мач с 3:0 (25:20, 25:22, 25:19).

Първата част започна с леко предимство за домакините, които поддържаха разлика от две точки, но след това маричанки направиха серия и след успешна атака на Виктория Григорова шампионките взеха първия гейм с 25:19. Втория гейм беше спечелен от Марица след ас на Виктория Григорова и отново с 25:19. В третия гейм момичетата на Иван Петков направиха сериозна разлика още в началото на гейма и затвориха мача след 25:17.

Алекс Холстън стана топреализатор на мача с 16 точки. Нася Димитрова добави 10, а Симона Димитрова - 9. Най-резултатна за Раковски бе Емилета Рачева с 11 точки.