Марица (Пловдив) завърши на трето място в силния женски международен турнир за Купа Пловдив, на който бе домакин в Града под тепетата.  В последния мач от програмата  на състезанието, който беше и де факто малък финал за бронза, в зала Олимпиада Жълтите надиграха гръцкия Ираклис (Солун) с 3:1 (25:19, 22:25, 25:20, 25:23).

Голямата разлика в първия гейм дойде от отличния сервис на домакините, които нанизаха цели 8 аса за крайното 25:19.  Те тръгнаха много устремно и във втората част, като поведоха с 5 точки на първото техническо прекъсване.  След второто обаче, гъркините подобриха играта си на блокада и бързо намериха пътя към обрата за крайното 25:22 в тяхна полза.  Третият гейм бе оспорван докъм втората служебна почивка, след което момичетата на Иван Петков засилиха набезите си в нападение, постепенно наложиха надмощие и спечелиха с 25:20.  Четвъртият гейм бе най-равностойният.  Все пак маричанки дръпнаха в самия край за 24:21, но Ираклис спаси два мачбола преди да се предаде.

Общо 14 аса в срещата помогнаха на Марица за победата.  Топреализатор на мача стана капитанката на Марица Диана Малинова с 18 точки, следвана от центъра Борислава Янкова със 17.  Диагоналът Силвана Чаушева добави 16.

Бурса Бююкшехир Беледийе (Бурса) пък стана вторият носител на трофея.  Турският тим спечели убедително Купа Пловдив 2013, след като изкова победа и в решаващия си трети мач с другия непобеден до този момент отбор - Динамо Ромпрест (Букурещ).  В предпоследния мач от програмата на състезанието в зала Олимпиада по-рано днес, Бурса се наложи над вицешампиона на Румъния с 3:1 (25:21, 22:25, 25:17, 25:21) и си осигури приза, който ще бъде връчен по време на специална церемония и гала вечеря в елегантен пловдивски ресторант по-късно тази вечер.