Женският волейболен тим на Марица се класира за полуфиналите във волейболното първенство, след като взе две победи за по-малко от 24 часа срещу плевенския Спартак 96. Двубоите се проведоха в залата на „Лаута” в първите два дни на седмицата.

Днес „жълто-сините” от Пловдив взеха чиста победа с 3:0 за около час игра. В отделните геймове 25-15, 25-17 и отново 25-15 точки.

В първия мач вчера Марица стигна до успеха още по-бързо и лесно, след като се наложи с 25-7, 25-8 и 25-18 за 55 минути игра.

Така момичетата на треньора Иван Петков си спестиха третия четвъртфинален мач, класирайки се за полуфиналите с 2-0 победи. За класиране на финала Марица ще спори с победителя от двойката Славия – Академик София. В първата среща „белите” взеха очаквана победа с 3-0 гейма.

Полуфиналите се играят също до 2 победи от 3 мача. Двубоите са на 14 (понеделник),16 (сряда) и 18 (петък) март. Марица Пловдив е домакин в първата и третата среща.