Отборът на Марица записа втора победа от началото на новия сезон в Националната волейболна лига за жени. Пловдивският тим надигра категорично с 3:0 (25:14, 25:21, 25:15) ДКС Варна като домакин в среща от четвъртия кръг на шампионата.

Домакините започнаха много по-концентрирано двубоя в зала "Сила" и стигнаха до ранен аванс от 10:5, който увеличиха в хода на гейма и затвориха първата част след категоричното 25:14. Вторият гейм се разви равностойно. Гостите от Варна поведоха със 7:3, но постепенно допуснаха изравняване и двата тима вървяха точка за точка до 20:20, когато отборът на Марица 2022 направи серия от 3 безответни точки и това се оказа решаващо за крайния изход на втората част - 25:21 в полза на пловдивския тим.

В третия гейм ДКС Варна не успя да се противопостави, след като домакините стигнаха до солидна преднина от 14:3 и не изпуснаха инициативата, за да се поздравят с крайния успех след 25:15.

С победата Марица 2022 събра актив от 6 точки и изпревари Дея спорт (Бургас) на петото място в класирането, докато ДКС Варна остава единственият отбор без точков актив от началото на сезона и продължава да заема последната осма позиция в подреждането.