Марица вече е само на една победа от третата си поредна шампионска титла във волейболния шампионат при дамите. В първия мач от финалната серия с Левски момичетата на старши треньора Иван Петков биха с 3:0 (25:15, 25:18, 25:15) след само 63 минути игра и поведоха в серията с 1:0 победи.

Това беше 19-ата победа на "жълто-сините" от 19 мача през този сезон в шампионата. Така те направиха огромна заявка за поредна титла на сметката си и изглежда трудно да бъдат преборени за нея.

Още в първия гейм Марица наложи тотално надмощие на терена във всички елементи на играта. Капитанката Радосвета Тенева поведе своите съотборнички към победата, отбелязвайки 5 точки за крайното 25:15, оформено с ас от самата нея за последната точка.

Благодарение най-вече на влязлата като резерва Моника Кръстева, Левски леко подобри играта си във втория гейм, но допусна и много грешки. В спокойно темпо домакините имаха превес и удвоиха преднината си след 25:18.

Мачът продължи в същото русло и през третата си част. Марица водеше безпроблемно в резултата през целия гейм, а Силвана Чаушева с успешна атака затвори мача при 25:15. Топреализатори на срещата станаха диагоналите на двата тима Габриела Цветанова и Моника Кръстева с по 9 точки.

Финалната серия се играе във формат до две победи от максимум три мача. Втората среща е в четвъртък, 27 април, от 16:00 часа в София.