Отборите на Марица и Славия изиграха много зрелищен първи полуфинален двубой, завършил с победа 3:2 гейма (25:20, 28:30, 25:21, 22:25, 15:7) за пловдивчанки.

Двубоят се игра в препълнената зала на спортен комплекс “Локомотив” в града под тепетата. Първият гейм “жълто-сините” спечелиха с 25:20 точки, като през цялото време имаха минимален аванс в резултата. Втората част протече изключително драматично, като след непрекъснати обрати, включително и след 25-а точка, столичанки изравниха резултата, затваряйки гейма при 28:30 точки.

Третата част отново “белите” започнаха по-съсредоточено, като успяха да вземат преднина от 4 точки, която поддържаха до 20:16. Силен финален спринт на домакините обърна гейма, който завърши при резултат 25:21 за Марица.

Четвъртата част сценарият се повтори, като Славия поведе още от начало за да се стигне до 18:12 и 20:16 в полза на “белите”. Марица натисна отново педалите и успя да намали до 22:23, но в крайна сметка столичанки затвориха частта при 25:22, с което изравниха резултата в мача за втори път.

Противно на очакванията, в тайбрека не бе завързан и Марица поведе с 5:0, за да стигне до крайното 15:7.

Вторият мач от полуфиналната серия е на 16 март, сряда, в София.