Марица (Пловдив) разгроми своя домакин Локомотив 1929 Връбница (София).  В мач от петия кръг в женската Национална волейболна лига Жълтите надиграха Червено-черните с 3:0 (25:18, 25:14, 25:15) след 55 минути игра.

Срещата протече изцяло под диктовката на гостенките, които бързо убиха всякаква интрига.  Може би най-интересното, което се случи в зала Локомотив, бе спирането на тока в началото на втория гейм, което забави развоя на срещата с няколко минути.  Все пак любопитно е, че фаворитките в мача допуснаха Локомотив да направи цели 9 аса, но и те отговориха с 10 точки директно от сервис.  Старши-треньорът на Марица Иван Петков даде възможност на някои от резервните си състезателки да започнат в стартовата седморка за втория и третия гейм.  Топреализатор на мача стана капитанката на пловдивчанки Диана Малинова с 18 точки.

Това бе петата победа за Марица от началото на сезона и с 14 точки Жълтите излязоха начело в класирането, след като останаха единственият непобеден отбор в лигата.  Досегашният лидер Казанлък Волей (Казанлък) загуби с 2:3 като гост дербито на кръга с ЦСКА-Демакс (София) и остана втори с 13 точки.  ЦСКА и Левски Волей (София) са с по 12 точки.