Волейболистките на Раковски (Димитровград) надиграха като домакини ЦСКА с 3:1 ( 20:25, 25:17, 25:21, 25:13) в първия мач между двата тима от 1/4-финалните плейофи в женското първенство на България.

Така димитровградчанки, водени от Габриела Айшинова тръгнаха с успех в най-интересния сблъсък от тази фаза на НВЛ-жени, който се игра в местната зала "Младост". Вторият мач от плейофите, в които се играе до два успеха от три мача е на 16 март (събота) в зала "Васил Симов" в София, от 17:00 часа.

В другите срещи от 1/4-финалите на първенството изненади нямаше.

Шампионките от Марица (Пловдив) тръгнаха с безроблемна победа при защитата на титлата си, като надиграха Перун (Варна) с 3:0 (25:15, 25:10, 25:10) в зала "Колодрума" в Пловдив. Вторият мач между двата тима е на 14 март, от 18:00 часа, отново в "Колодрума".

Едва 47 минути бяха необходими на маричанки за успех срещу отбора от Варна. Треньорът им Иван Петков даде почивка на много от основните си състезателки. Въпреки това в първия гейм не се получи интрига и домакините в лежерно темпо наложиха надмощие. Александра Миланова оглави нападението и поведе отбора към крайното 25:15, оформено с атака през центъра на Виктория Григорова. Във втората част се развихри Мирослава Паскова в атака и на сервис и отбеляза седем точки за разгромното 25:10. Отново Григорова зарадва феновете с последната точка в гейма, този път от блокада. Гостенките не намериха начин да се противопоставят успешно на пловдивчанки и през третата част. "Жълто-сините" отново дръпнаха далеч напред в резултата, а Добрина Христоскова затвори мача с красив ас за 25:10.

Мирослава Паскова стана топреализатор на срещата с 13 точки за победителките. Александра Миланова добави 11, а Добрина Христоскова - 10. Разпределитеката Мирела Шахпазова впечатли с пет аса.

Отборът на Левски също нямаше проблем срещу Казанлък, като надигра съперника с 3:0 (25:7, 25:13, 25:19) в първия мач помежду им в столичната зала "Сиконко". Втората среща е на 14 март, отново в същата зала, от 16:00 часа.

Тимът на Берое (Стара Загора) също се поздрави с успех, като се наложи над Славия с 3:0 (25:13, 25:7, 25:18) в мач, който се игра в казанлъшката зала "Багира". Реваншът е на 14 март в старозагорската зала "Иван Вазов" от 14:00 часа.

Първи четвъртфинални срещи от плейофите на женското волейболно първенство на България:

Левски - Казанлък Волей - 3:0 (25:7, 25:13, 25:19)
Берое - Славия - 3:0 (25:13, 25:7, 25:18)
Раковски Димитровград - ЦСКА - 3:1 (20:25, 25:17, 25:21, 25:13)
Марица Пловдив - Перун Варна - 3:0 (25:15, 25:10, 25:10)