Марек Юнион Ивкони загуби с 0:3 гейма (24:26, 19:25, 14:25) срещу Копра Елиор Пиаченца в мач от Шампионската лига.

В "Арена Самоков" българският шампион логично не успя да се противопостави на своя звезден съперник, който бе воден от Христо Златанов, а в редиците му личаха имената на волейболисти като Родерланди Симон, Лучиано де Чеко, Денис Калиберда, Лука Ветори, Алесандро Фей и Самуеле Папи.

Все пак дупничани бяха близо до това да спечелят първия гейм. В него Марек водеше до самия край, но в решителните моменти опитът на италианците си каза думата и те съумяха да спечелят с 26:24.

В следващите два гейма пък разликата в класите си пролича ясно и те бяха спечелени от Пиаченца съответно с 25:19 и 25:14.

Това бе четвърта загуба за Марек в турнира и логично българският шампион е на последно място в групата с 0 точки. Лидер е Тур с 4 победи, а Пиаченца е на втора позиция с 3 победи и 1 загуба.