Волейболният шампион на България Марек Юнион-Ивкони победи ЦСКА с 3:0 гейма (25:20; 25:22; 25: 22).

Срещата се игра в Дупница и бе първи ½-финал от плейофите. Вторият двубой в столицата ще бъде този петък. Играе се до 2 победи от 3 мача. В случай, че се стигне до трети мач, той ще се състои на 6 април (неделя) в Дупница.

Днес двата тима изиграха един равностоен мач, като в края на всеки един гейм домакините бяха по-съобразителни, а и на няколко пъти реферът взе грешни решения, които бяха в ущърб на "армейците". На няколко пъти разпределителят на "червените" Георги Сеганов бе видимо разколебан и изнервен, с което си навлече гнева на феновете на Марек. В крайна сметка дупничани успяха да вземат аванс преди втората среща. /БГНЕС