Марек Юнион Ивкони си върна на Пирин Балканстрой и изравни финалната серия във волейболната Суперлига на 1:1 победи. Така трети решителен мач в петък ще определи новия шампион, като двубоят ще бъде на неутрален терен заради наложените санкции от НВЛ. По информация на Гонг най-вероятно златните медали ще бъдат връчени със шампионската купа в Благоевград или Перник.

Марек Юнион Ивкони победи Пирин Балканстрой с категоричното 3:0 гейма (25:20, 25:19, 25:22). На препълнените трибуни бе доста горещо като за наелектризирането за погрижи и Теди Джорджо. Само до първата половина на откриващия гейм гостите от Разлог имаха предимство в резултата. Момчетата на Мирослав Живков взеха и второто техническо прекъсване при 12:16, но след това бяха обърнати от домакините. Волейболистите на Найден Найденов реализираха 10 безответни точки за 22:16, след това имаха гейм-бол при 24:19, а сервис в аут на Благовест Катранджиев затвори гейм в полза на Марек при 25:20.

Лидерът от редовния сезон на Суперлигата Пирин не успя да се разиграе и да покаже плюсовете в играта си, докато преследвачьт от Дупница се възползва от домакинството си във втория мач. През втората част Марек от самото начало взе аванс и го запази до края - 8:5, 10:6, 20:15, 22:15, 24:18 и гейм с 25:19.

Третият гейм стартира с убедителни изяви на дупнишкия разпределител от Македония Георги Георгиев, който пусна два аса за 3:0. Домакините взеха първото техническо прекъсване при 8:5, бяха изравнени при 10:10, но след 14:13, стигнаха до 16:13 с ас на Бахов. Постепенно Марек наложи своя стил на игра за 22:17 и 24:20, а капитанът Златан Йорданов заби последната точка в мача за 25:22 и 3:0 гейма за Марек срещу Пирин.

„Решението, че няма да играем в Разлог, ако има трети мач, ни срина психически. Не ни позволяват да играем. Можем да победим в петък”, каза след загубата капитанът на Пирин Благовест Катранджиев. Убедителният пък разпределител на Марек Георги Георгиев се закани, че е в България, за да стане шампион.

Утре ще стане ясно къде ще се играе решителният мач за титлата на 20 април от 17:30 часа. Тогава Пирин и Марек ще определят новия волейболен шампион, като златните медали за първи път ще влязат във витрината на един от двата тима.