Марек Юнион-Ивкони (Дупница) победи КВК Габрово (Габрово) в първата среща от финалната серия на Суперлигата на България при мъжете.  Пред над 1800 зрители в зала Самоков, сред които и националният селекционер Камило Плачи и кметът на Дупница Методи Чимев, настоящите шампиони се наложиха над противника с 3:1 (25:18, 24:26, 25:23, 25:18) и поведоха с 1:0 победи в шампионския плейоф.

Волейболистите на Найден Найденов напълно доминираха в първата част.  Разпределителят Гьорги Гьоргиев великолепно разнообрази нападението на Марек и донесе сериозно предимство за своя тим в гейма.  Резултатната игра на Красимир Стефанов, който отбеляза една трета от точките за КВК, не бе достатъчна за нещо повече от 18:25, при което завърши частта.

Вторият гейм бе далеч по-оспорван.  Двата отбора се захапаха точка за точка.  Силно за дупничани играеше Златан Йорданов, който постигна 3 точкови блокади за общо 7 точки в гейма, а от другата страна на мрежата Краси Стефанов наниза цели 9 за габровци.  Стигна се до няколко смени на водачеството като разликата в резултата нито за момент не надвиши две точки в полза на единия или другия тим.  В заключителните моменти от гейма чудесни прояви на центъра Мартин Палийски край мрежата - 1 успешна атака и 2 точкови блокади, наклониха везните за 26:24 в полза на Зелените.

Също така оспорвано протече и по-голямата част от третия гейм.  По-рисковият сервис на габровци започна да им носи и точки, но ас на влезлия като резерва Мартин Иванов за Марек за първи път в тази част направи разликата в резултата по-голяма от две точки - 21:18.  КВК увеличи още повече риска от начален удар, но това донесе и повече грешки.  С успешна атака през центъра, последвана от ас на Станислав Петков, Зелените спасиха два от трите поредни геймбола на Марек, но след това Петков сгреши от сервис за крайното 25:23 за шампионите.

Четвъртият гейм започна много силно за Габрово и момчетата на Любомир Герасимов поведоха със 7:3.  Последва обаче серия от 10 поредни точки за Марек при сервиси на Костадин Гаджанов и дупничани се засилиха към победата.  Преднината на противника като че ли отказа габровци да се борят за мача и дупничани постигнаха категоричното 25:18, за да ликуват като победители.

Топреализатор на мача стана диагоналът на КВК Красимир Стефанов с 25 точки.  Станислав Петков добави 19.  Най-резултатен за Марек бе Златан Йорданов с 20 точки, информира bgvolleyball.com.