Шампионът Марек Юнион Ивкони се наложи много трудно с 3:2 (22:25, 25:20, 21:25, 25:20, 15:10) над състава на Добруджа 07. Гостите от Добрич започнаха по-добре, като в първия гейм решителното откъсване при 22:19 точки стана след коварни сервиси на Светослав Арнаудов. Играчите на Марек обаче реагираха мигновено и изравниха геймовете. В третия обаче момчетата на Мирослав Живков отново взеха аванс, а Найден Найденов прибегна до смяна на разпределителя, след като Гьорги Гьоргиев бе доста колеблив, пише bgvolleyball.com. На негово място се появи Владимир Лобутов и през четвъртата част играта на дупничани бе доста по-организирана.

В тайбрека гостите от Добрич започнаха отлично и дръпнаха с 4:0. Това обаче не бе достатъчно да прекърши домакините, а след като Михаил Цветанов застана на сервис, Марек стигна до 8:7 точки. При 10:10 съдиите отсъдиха точка в полза на домакините, въпреки претенциите на играчите на Добруджа 07. Това решение ги изнерви и улесни тима на Марек, който стигна до 15:10 и победа с 3:2 гейма.

За играчите на Добруджа 07 това е втори пореден мач, който завършва в пет гейма, а Марек спечели с 3:2 и при другото си домакинство в Сливница срещу тима на Пирин (Разлог).

За Марек най-резултатен бе Ангел Велков, който заби 20 точки, а 18 добави Георги Елчинов. За гостите от Добрич 20 точки реализира неостаряващият Костадин Стойков, а с 19 остана Димитър Маринков.

Въпреки загубата Добруджа 07 остава в тройката във временното класиране с актив от 6 точки, а Марек заема пета позиция с 4. В следващия кръг Добруджа 07 приема Пирин Разлог на 8 ноември от 18 часа, а Марек Юнион Ивкони гостува на КВК Габрово на 9 ноември от 17 часа.