И двата ни волейболни отбора в евротурнира Чалъндж къп прескочиха във втория кръг на надпреварата.

Първо носителят на Купата на България ЛукОйл Нефтохимик взе необходимото и в Бургас победи финландския Ваммалан Ваммала с 3:0 гейма (25:18, 25:14, 25:18). За 67 минути Николай Николов и компания с много концентрирана игра постигнаха втора победа и сега очакват следващите два мача на елеминации срещу победителя от двойката Локомотив Киев (Украйна) – Ласе-Р Рига (Латвия). Латвийците взеха първия мач с 3:2 гейма.

Марек Юнион Ивкони не даде шанс на противника си при реванша в Букуреш. Дупничани се нуждаеха само от спечелването на един гейм в зала „Лучиан Григуреску” в парк „Флореаска”, за да отстранят румънския Стяуа. Волейболистите на Виктор Карагьозов биха домакините с 3:1 гейма (22:25, 25:21, 25:21, 26:24) след 99 минути на полето. На трибуните Марек бе подкрепен от два автобуса свои фенове, изминали 470км. Георги Лазаров и съотборниците му ще имат за съперник във втория кръг кипърския Пафиакос Пафос на Юли Василев или украинския Импексагро спорт Черкази.

И на двата ни отбора не се наложи да играят Златен гейм, след като дадоха на съперниците си само 1 гейм в два мача.