Черно море Баск загуби като домакин от ЛукОйл Нефтохимик с 1:3 гейма в мач от Националната волейболна лига при мъжете. Двубоят се игра пред повече от 1000 зрители във варненската зала „Христо Борисов”. Гостите поведоха след 27:25 в първата част, но „моряците” изравниха със 26:24 във втората. Бургазлии наложиха своето превъзходство и спечелиха третия и четвъртия гейм на 22 и 21 точки.

Най-резултатен бе Мирослав Градинаров от Черно море с 20 точки, а за победителите Стоянов записа 16 точки.

След края на срещата президентът на Черно море Красимир Илиев отдаде загубата най вече на многото контузени в отбора. Илиев заяви, че може да се говори за миникриза в отбора, но всичко ще се решава тепърва в плейофите.