Лукойл Нефтохимик (Бургас) спечели първия мач срещу Локомотив (Киев) от втория кръг на турнира „Чалъндж къп” с 3:2 гейма (25:16, 25:21, 23:25, 22:25, 15:12), но не успя да си гарантира сигурност преди реванша след седмица в украинската столица.

Домакините започнаха агресивно и взеха първите две части с 25:16 и 25:21. Силно на мрежата игра завърналият се от Италия Васил Стоянов и младокът Венелин Кадънков. Противно на очакванията гостите се надигнаха в трета и четвърта части, които взеха съответно на 25:23 и 25:22. За тях в тези минути силно играха Бакун и Диоксеев.

Все пак бургазлии успяха да се наложат в тайбрека с 15:12, но ще трябва да решат всичко в ответния мач след седмица.