В най-стойностния мач на първенството във волейболната Суперлига, Лукойл Нефтохимик надигра Левски Сиконко след тайбрек с 3:2 гейма (27:29, 25:15, 33:35, 25:19, 15:12).

Домакините пропуснаха възможността да поведат в резултата, след като водеха в първия гейм с 22:18, но допуснаха „сините” да стигнат до обрат и след 6 изравнявания да затворят частта при 29:27.

През втория гейм шестицата на Северин Димитров показа пълна концентрация и бързо спечели с 25:15 с мощни атаки на Младен Младенов, завършил и с най-много точки 30 за бургазлии.

През третата част отново възпитаниците на Найден Найденов показаха, че ще се борят за нещо повече в настоящия шампионат и успяха да спечелят, пак след драма, 35:33. Неудържим на мрежата бе Николай Учиков, подкрепян активно от капитана Методи Ананиев и Валентин Братоев.

В 4-ия гейм бургазлии отново надигнаха и спечелиха с 25:19 благодарение на мощните атаки през центъра на национала Николай Николов, Петър Кирчев, както и разигралият се от задно поле Васил Стоянов. Инерцията на домакините им помогна да затворят мача и в тайбрека, където подеха инициативата от самото начало и спечелиха с 15:12.

Така бургазлии заедно със шампиона ЦСКА остават единствени без загуба след четвъртия кръг в Суперлигата.