Шампионите от Лукойл Нефтохимик записаха втора поредна победа срещу Марек Юнион Ивкони, този път с 3:1 в първия кръг на Топ 6. Домакините стигнаха значително по-трудно до успеха, отколкото снощи, отново пред препълнените трибуни в зала "Младост".

Първият гейм Лукойл спечели, след като водеше непрекъснато в резултата, а вторият бе още по-убедителен. Дупничани, с предприетите рокади в състава от треньора Виктор Карагьозов, с включването на Цветан Соколов и Стефан Стоянов, успяха да вземат третия гейм с 25:21. Те водеха в резултата и в четвъртата част и вече предвкусваха тайбрека, но след 24:22 бургазлии направиха 4 последователни точки и така затвориха мача 26:24 и взеха крайната победа с 3:1 гейма.

Двубоят срещу Марек бе генерална репетиция за шампиона на България преди първия мач в турнира Чалъндж къп, който е на 13 декември в Скопие срещу местния Работнички. Отборът на Северин Димитров потегля във вторник за македонската столица, а двубоят е в четвъртък - реваншът седмица по-късно в Бургас.

Лукойл Нефтохимик - Красич 12, Пенев 19, Андрей Николов 8, Станев 6, Николай Николов 22, Христов 15, либеро Василев /Кадънков 2, Иванов/

Марек Юнион Ивкони - Шулга 8, Лобуто 5, Власев 6, Кендеров 9, Младенов 1, Найденов 10, либеро Георгиев /Соколов 17 , Стоянов 6, Костадинов 2, Вълчев 1/