Вицешампионите от ЛукОйл Нефтохимик се класираха за трета поредна година на финалите в Национална Волейболна Лига.

Бургазлии отново отстраниха Марек Юнион Ивкони след 3-1 победи и чакат съперника си за мачовете за титлата на 15-16, 20-21 и 24 април.

Волейболистите на Северин Димитров взеха необходимата им победа във втория мач в Дупница, след тайбрек, като губеха с 0:2 гейма.

Първите две части бяха за домакините с по 25:23 точки, последва обрат, след като гостите от ЛукОйл взеха два гейма с 25:21, а в тайбрека бургазлии триумфираха след 15:12 точки.

Отличен мач за победителите направи Стоян Самунев, Петър Христов реализира 21, а Васил Стоянов 20 точки.

30 точки отбеляза Минчо Минчев за Марек, но те не бяха достатъчни за успех. 17-годишният Цветан Соколов добави 24.

Марек Юнион Ивкони завършва сезона на 4-то място.