В последен мач от двубоите на разменено гостуване ЛукОйл Нефтохимик надигра последния в суперлигата Монтана с 3:1 гейма. В поредна среща за домакините отсъства националът Николай Николов. След двубоят пък спортният директор Сашо Везенков
проведе кратка среща с играчите на Северин Димитров.

Първият гейм гостите от Монтана играха разкрепостено и за малко не се поздравиха с успех. Все пак опитът и рутината на бургазлии се оказа решаващ за победата с 28:26 точки.

С мощни атаки на Васил Стоянов и Младен Младенов ЛукОйл спечели леко втората част на 19 точки, но загуби третата част с 23:25 точки.

В тима на Цано Цанов отлично се изяви на мрежата младият Тихомир Георгиев. Той стана и най-резултатният играч в мача с 27 точки. Либерото на тима Диан Боюклиев навехна глезен в третата част, а в четвъртата ЛукОйл бе най-убедителен и спечели гейма с 25:13 точки и мача с 3:1 гейма.

Идната седмица бургазлии гостуват за 3-дневен турнир в Дупница, а от 19 до 22 март в бургаската зала "Младост" ще се състои и последният турнир в участието на 8-те отбора на суперлигата преди плейофите в първенството.

Марек Юнион Ивкони победи с 3:0 гейма (25:16, 25:12, 25:21) Черно море БАСК в друг мачот волейболното първенство на България. В същото време Пирин Балканстрой се наложи с 3:1 гейма (29:27, 25:14, 30:32, 25:22) над Арда Кърджали .

В понеделник един срещу друг се изправят тимовете на ЦСКА и Левски Сиконко. Двубоят е с начален час 17:30 в столичната зала "Универсиада".