Шампионите от Лукойл Нефтохимик (Бургас) бяха на прага да отпаднат от спора за титлата, но успяха да обърнат мача срещу Марек. След като губиха с 0:2 гейма домакините докараха нещата до тайбрек, който спечелиха драматично с 16:14.

Двубоят в бургаската зала "Бойчо Брънзов" продължи 2:15 часа. Гостите наложиха превъзходство в първия гейм и го спечелиха при 25:16 след резултатни атаки на Найденов и Младенов. Лукойл отвърна с предимство във втората част, но при 14:7 се получи неочакван срив.

При жълт картон за Найденов от гостите наказанието подейства като допинг за дупничани и те успяха да обърнат развоя на събитията като спечелиха и втората част с 25:23. След 14 изравнявания в третия гейм шампионите измъкнаха 31:29 с три последователни точки в края на национала Николай Николов. В четвъртия гейм за бургазлии бе още по-лесно и след 25:17 двубоят отиде в тайбрек.

Шестицата на Северин Димитров показа шампионски манталитет и успя да затвори мача при 16:14. Пети двубой в Дупница тази неделя ще определи съперника на ЦСКА в спора за титлата. "Голямо напрежение съпътства двубоя. Не очаквах моите състезатели да се огънат така, но фактът че успяхме да обърнем нещата от почти загубен двубой до пълна победа, ме прави оптимист за последния мач в Дупница", каза Северин Димитров, старши треньор Лукойл Нефтохимик.

От ръководството на Марек Юнион Ивкони пък обвиниха в пристрастия съдийската двойка. Мениджърът Людмил Найденов дори потърси обяснение от Светослав Цеков и Христо Поборников, но до ексцесии не се стигна.

Лукойл Нефтохимик: Христов 26, Николай Николов 12, Андрей Николов9, Станев 4, Самунев 7, Пенев 21, либеро-Иванов (Енков 0, Йотов 3, Василев 0, Кадънков 0).

Марек Ивкони: Соколов 20, Младенов 18, Кенберов 10, Найденов 6, Лабутов 3, Костадинов 8, либеро-Митрев (Шулга 14, Вълчев 0) Съдии: Светослав Цеков и Христо Поборников