Левски загуби от гръцкия Олимпиакос с 1:3 (22:25, 25:18, 21:25, 23:25) след почти два часа игра в първа среща от 1/16-финалите на европейския клубен турнир по волейбол за мъже "Чалъндж Къп".

Тимът от Пирея, в чийто състав игра националът Боян Йорданов, спечели оспорвания първи гейм след 4 поредни точки в края.

Домакините започнаха силно и във втората част и поведоха с 8:4, но постепенно софиянци стабилизираха изявите си и изравниха при 9:9. В последствие след серия от 9:2 точки българите обърнаха до 20:14 и това се оказа решаващо за успеха в гейма и за изравняването на резултата.

Възпитаниците на Мартин Стоев играха добре до средата на третата част, в която пропиляха аванс от 16:14. Гърците се възползваха от няколко грешки на "сините" и сред серия от 6:1 обърнаха до 20:17 и запазиха аванса си до края на гейма.

Четвъртата част беше изключително оспорвана. Левски имаше преднина от 18:16, а след това и от 22:21, но при 23:23 гърците взеха две поредни точки, а с това и мача при първата си възможност.