Отборът на Левски Волей поведе с 1:0 победи срещу ЦСКА в полуфиналния плейоф на женското волейболно първенство. Мачът в зала „Сиконко“ се превърна в истинска драма, завършвайки 3:2 (25:14, 25:18, 14:25, 13:25, 15:13). Драмата бе пълна, след като „сините“ бяха на крачка от загуба на мач, който се очертаваше като изключително лесен след първите два гейма.

В другия мач отборът на Марица очаквано победи Спартак Интерком Груп (Варна) с 3:1 (25:21, 23:25, 25:18, 25:19)

Дербито между Левски и ЦСКА започна точка за точка, но в един момент Левски дръпна с 5:2 след два аса на Гергана Петрова, а първото техническо прекъсване дойде при 8:3 за „сините“. Постепенно резултатът стана 11:3, което на практика приключи гейма. Второто техническо прекъсване дойде при 16:8, а „сините“ затвориха гейма на 14 точки за съперника.

Вторият гейм премина по малко по-различен сценарий. Срещата се движеше точка за точка до 16:15 за Левски. След техническото прекъсване обаче „сините“ дръпнаха и затвориха гейма при 25:18.

Драмата на практика започна в третия гейм. В него ЦСКА владееше инициативата и имаше преднина почти през цялата част. При първото прекъсване резултатът бе 8:6 да ЦСКА. „Червените“ държаха преднина от 2 точки до изравняване 12:12. От там нататък на сервис застана Симона Димитрова, която изпълни 9 последователни начални удара и Левски поведе с 21:12, а после затвори гейма при 25:14.

Отборът на Радослав Бакърджиев не успя да се върне в мача и в четвъртия гейм. „Червените“ отново поведоха в резултата до 8:3 при първото прекъсване. След това преднината се увеличи на 6 точки, но Левски успя да съкрати преднината на 9:11. Постепенно обаче ЦСКА отново дръпна след слабо посрещане от страна на „сините“. Въпреки промените в състава, които направи Радослав Бакърджиев неговия тим не успя да обърне гейма и го загуби на 13 точки.

ЦСКА стартира по-самоуверено тайбрека на база представянето в третия и четвъртия гейм. „Червените“ поведоха с 8:6 при смяна на полетата. След това имаха и преднина от 12:10. В заключителните минути обаче отборът на Левски се събуди и успя да обърне гейма до 15:13 след два сервиса на Виктория Григорова.

Вторият мач от финалния плейоф ще се играе в петък (9 март) от 17:30 часа в зала „Васил Симов“, като домакин е тима на ЦСКА. Мачът между Спартак Интерком Груп и Марица също ще се играе на 9 март от 17:30 часа.