Мъжкият отбор на Левски Сиконко, воден от старши треньора Пламен Христов, за втори път този сезон постигна четиригеймова победа над съгражданите си от Славия. Сините победиха „белите” с 3:1 (18:25, 25:16, 25:20, 25:15) в мач от турнира за Купа Атаро Клима, игран в зала „Васил Симов”.

Момчетата на старши треньора Стефан Демерджиев тръгнаха много убедително в мача, набързо повеждайки с 4:0 - разлика, която се запази до първата задължителна почивка.„Белите” продължиха да играят по-добре от шампионите и увеличиха до 25:18 в края на гейма, информира volleyball.bg.

Инерцията от този успех помогна на Славия да дръпне с точка напред и на първото техническо прекъсване във втория гейм. След това обаче „сините”, този мач в жълто, заиграха по-концентрирано и обърнаха до 16:12 в своя полза на втория служебен таймаут.При 19:13 за Левски Демерджиев пусна в игра втория си разпределител Янко Делчев, но шампионите само увеличиха аванса си до 25:16.

В третата част Левски водеше с 2 точки преднина и на двете технически прекъсвания, макар че между тях Славия успя да обърне аванса до две точки в своя полза. Демерджиев отново опита със смяна на разпределителя, но отново със същия ефект. „Сините” достигнаха до геймбол при 24:18. Две поредни техни атаки бяха спрени от блокадата на Любомир Йотов за 24:20, но при следващата Йотов прати топката в блокаут.

В четвъртия гейм „сините” вече заиграха по-спокойно, с шампионско самочувствие, макар че от стартовата им седморка на полето бяха останали само четирима. Въпреки че „белите” продължиха да играят много надъхано, на второто техническо прекъсване авансът на Левски беше вече 6 точки.Победната точка за Левски дойде от ас на капитана Георги Братоев.