Левски Сиконко се класира за четвъртфиналите от турнира по волейбол за Купата на България при мъжете. „Сините” надиграха във Варна Черно море Баск с 3:1 гейма.

През първата част гостите поведоха от самото начало на гейма и при двете технически прекъсвания водеха съответно с 8:5 и 16:11. До края на гейма играчите на Левски Сиконко увеличаваха преднината си и затвориха гейма с 25:16.

Домакините през втория гейм поведоха набързо с 5:1, а при първото техническо прекъсване водеха с 8:5. Много грешки в играта на Левски позволи на Черно море Баск да води с 16:10 при второто техническо прекъсване.

Гостите успяха да стопят пасив от 6 точки и изравниха при 20:20. Последваха още три изравнявания, последното при 26:26, след което играчите на Черно море Баск реализираха две точки и взеха гейма. Гостите заиграха много по-добре през третата част и логично при първото техническо прекъсване водеха с 8:1. Смазващото предимство в играта позволи на "сините" при второто техническо прекъсване да водят с 16:3. Играчите на Левски Сиконко взеха без проблеми гейма с 25:17.

Четвъртият гейм започна оспорвано, а при първото техническо прекъсване домакините водеха с 8:6. Оспорваната игра продължи, но при второто техническо прекъсване гостите имаха точка преднина - 16:15. Макар и трудно гостите успяха да вземат гейма с 25:23 и съответно мача с 3:1.

Всички резултати:

Виктория Волей (Пловдив) - Пирин Балканстрой - 2:3 (25:20, 20:25, 17:25, 25:22, 11:15)

Черно море БАСК - Левски Сиконко - 1:3 (16:25, 28:26, 17:25, 23:25)

Миньор (Перник) - Марек Юнион Ивкони - 0:3 (15:25, 22:25, 17:25)

Калиакра (Каварна) - Славия - 3:2 (23:25, 24:26, 26:24, 30:28, 15:10)

КВК Габрово (Габрово) - Монтана - 3:1 (19:25, 25:23, 25:23, 25:15)