Левски Сиконко победи Пирин Балканстрой с 3:2 (25:20, 25:19, 20:25, 26:28, 19:17) гейма в оспорван мач от втория кръг на турнира по волейбол за мъже "Атаро клима".

"Сините" спечелиха убедително първите два гейма, но след това настъпи спад в играта им. В тайбрека обаче Левски Сиконко спечели с 19:17.

В третата част имаше доста съдийски грешки, дори объркани точки, а волейболистите на Пирин получиха два жълти картона в мача.

В другия мач от тази група Марек Юнион Ивкони обърна ЦСКА от 0:2 до 3:2 гейма.

ЛукОйл Нефтохимик (Бургас) постигна чиста победа срещу Монтана (Монтана) с 3:0 (25:16, 25:22, 25:14) гейма в друга среща от турнира за Купа Атаро Клима, играна в столичната зала "Панайот Пондалов".

Победата на бургазлии обаче не дойде толкова лесно, както изглежда от резултата. В първата половина на първия гейм Монтана водеше в резултата, но Нефтохимик изравни за 10:10 и по-нататък нямаше никакви проблеми да спечели с разлика.

Във втората част резултатът вървеше равностойно до към 20-та точка, но в последните разигравания по-успешна беше играта на бургазлии.

Единствено в третия гейм нямаше никаква интрига - Нефтохимик поведе от самото начало и спечели частта с 25:14, а с това и мача.

В другия мач лидерът в класирането Арда (Кърджали) победи Славия с 3:1 (20:25, 29:27, 25:20, 25:21) гейма.