Шампионите на България Левски Сиконко претърпяха пета загуба във волейболното първенство. „Сините” бяха надиграни от Черно море във Варна с 3:1 гейма (24:26, 25:17, 25:15, 25:22).
Мачът от 13-тия кръг на НВЛ започна с предимство на домакините 6:4, 8:6, 14:10,16:12, 16:15. Мартин Стоев смени разпределителя Константин Митев с Георги Братоев, стигна се до изравняване 18:18, 19:19 и Левски Сиконко поведе за първи път в мача след 20:19, 22:19. След пълна смяна и равенство 22:22, 23:23, 24:24, сините бяха по-концентрирани и след ас на Методи Ананиев взеха гейма с 26:24.
Недоволни от развоя на първата част, моряците се поведоха с 8:5 точки при първо техническо прекъсване. Последва изравняване за 8:8 и „сините” дръпнаха с една точка за 13:12. Играчите на Евгени Генчев отново взеха инициативата и доведоха до 16:14, 21:15, 22:17 и до края не допуснаха топката да падне в тяхното игрално поле, за да вземат гейма с 25:17 и изравниха за 1:1.
След отлични блокади на Черно море и грешки на Левски, домакините реализираха аванс от 6 точки в началото на 3-тата част за 8:2, последва 16:7, 17:11, 21:14, 24:14 и крайното 25:15, с което варненци поведоха с 2:1 гейма.
Въпреки че в игра се появиха Шабанлийски и двамата близнаци, Левски Сикноко не успя на неутрализира атаките на противника, допускаше много грешки и в последния четвърти гейм Черно море отново имаше голямо предимство, което не можа да бъде намалено - 5:3, 8:5, 11:7, 16:13, 20:17, 23:19 и със 25:22 Черно море победи Левски Сиконко с 3:1 гейма.
В зала „Христо Борисов” на прекъсванията, публиката бе забавлявана от мажоретки.

Черно море се изкачи на второ място в класирането с 25 точки – 8 победи и 5 загуби. Общо пет тима имат същото актив от успехи и поражения.
Това е 5-та загуба на шампионите в първенството. Мартин Стоев и компания победиха само ЦСКА през последните 5 кръга.

След срещата наставникът на „сините” Мартин Стоев отказа да говори с варненските журналисти, но пред камерата на БНТ заяви: „След първия гейм вместо да се успокоим, заиграхме още по-нервно. Не можахме да ги спрем през центъра, Теодор Богданов игра слабо и те от там ни атакуваха най-често. Черно море игра по-добре и заслужено спечели. Методи Ананиев може да се превърне в лидер на отбора, има сили за това, но все още не е постоянен. До последния кръг всичко е възможно!”
Президентът на Черно море Краси Илиев разкри, че има идея в края на шампионата неговият тим да изиграе две приятелски срещи с националния отбор без Матей Казийски и Пламен Константинов.