Пирин Балканстрой победи Монтана с 3:0 (25:10, 25:17, 25:14) гейма в среща от 5-я кръг в Суперлигата по волейбол за мъже и записа втора победа от началото на шампионата. В срещата интрига нямаше и тя приключи само за 54 минути.

В другия мач от днес Левски Сиконко се наложи над Арда (Кърджали) с 3:1 (25:21, 22:25, 25:21, 25:22) гейма и оглави класирането с 13 точки актив.

"Сините" загубиха втория гейм, а гостите от Кърджали оставиха добри впечатления с играта.

Найден Найденов започна без национала Красимир Гайдарски в основната шестица на Левски и едва след пускането му в игра в третия гейм нещата в отбора се стабилизираха.

През третия гейм в игра като резерва се включи и Валентин Братоев.

Срещата започна без втори страничен съдия и едва в края на гейма се включи такъв. През четвъртия гейм пък блокира електронното табло в залата.