Левски победи гостуващия Берое (Стара Загора) с 3:0 (27:25, 25:17, 25:21) в първа среща от полуфиналните плейофи на женското волейболно първенство на България.

Така "сините" поведоха с 1:0 в серията, в която се играе до два успеха. Вторият мач е на 25 март в Стара Загора.Отборът на Берое имаше аванс от 16:11 в първия гейм, но домакините направиха серия от шест поредни точки и обърнаха резултата - 17:16. След това гостенките поведоха с 23:20, но "сините" отново изравниха. След 25:25 волейболистките на Левски взеха две поредни точки и затвориха гейма.

Във втората част състезателките на Любка Дебърлиева взеха аванс от 10:5 и 23:15 и без проблеми направиха 25:17.

В третия гейм "сините" отново започнаха със силна серия - 11:4. Едва в края на частта Берое намали пасива си до 4 точки, но не успя да направи нищо повече и домакините спечелиха мача с 3:0.

Най-резултатни за победителките бяха Елена Бечева с 14 точки и Вангелия Рачковска с 13.

За Берое Ваня Върбанова реализира 10 точки.

Първи срещи от полуфиналните плейофи на шампионата на България по волейбол при жените:

Левски - Берое (Стара Загора) - 3:0 (27:25, 25:17, 25:21)
* Левски поведе с 1:0 в серията, в която се играе до два успеха. Вторият мач е на 25 март в Стара Загора.