Волейболистите на Левски Сиконко завършиха на 4-то място редовния сезон във волейболната Суперлига. Вицешампионите се наложиха над Марек Юнион Ивкони с 3:1 гейма, с което изместиха тимът от Разлог от 4-тото място.

Следващата седмица Мартин Стоев и компания ще имат домакинско предимство срещу тима от Разлог в първите плейофи.

Редовният сезон е спечелен от ЦСКА. „Червените” загубиха с 1:3 гейма втория си мач при гостуването на шампиона Лукойл Нефтохимик. В Бургас двата отбора си размениха по една победа.

Съперник на ЦСКА след седмица е Арда Кърджали.

Шампионите от Лукойл Нефтохимик пък завършиха трети, което им отрежда да срещнат Черно море в морски плейоф.

Втори в редовния сезон завърши Марек Юнион Ивкони и следващата седмица ще играе срещу лидера от Висшата лига Калиакра Каварна.

Пирин Разлог изпусна шанса си да има домакинско предимство срещу Левски Сиконко след като загуби първите два гейма от Черно море и в крайна сметка спечели с 3:2. Бразилският волейболист на Черно море Родолфо се контузи в зала „Септември”.