Левски София се класира за полуфиналите в efbet Супер Волей. "Сините" се наложиха с 3:1 (20:25, 25:20, 25:22, 25:16) при гостуването си на Монтана и спечелиха серията между двата отбора с 2:0 успеха.

Домакините започнаха по-силно двубоя и поведоха след 25:20 в първата част. След това столичани имаха пълен контрол върху събитията на полето и не допуснаха никаква изненада. Левски имаше най-сериозно превъзходство в четвъртия гейм, когато спечели с 25:16 и с това приключи срещата след точно 90 минути.

Най-резултатен за победителите стана Венислав Антов с 16 точки. Неговият съотборник Алехандро Торо добави още 12 точки. Илиян Преспов се отличи с 14 точки в полза на Монтана, докато Мартин Кръстев реализира 10 точки за домакините.

Автор: БТА/Асен Даскалов