Отборът на Левски победи Марица Пловдив като гост с 3:0 гейма в мач от 9-я кръг на женското волейболно първенство. Срещата, която се състоя пред препълнените трибуни на зала „Паисий Хилендарски“ в Пловдив, завърши при 25:23. 25:23, 25:22 в отделните части.

Двубоят бе сравнително оспорван, но въпреки това състезателките на Левски показаха съсредоточеност в решителните моменти и това им донесе успеха.

С победата „сините“ събраха актив от 36 точки. Толкова има и Марица, но Левски има по-добри показатели по отношение на геймовите показатели и затова излезе на чело.

В следващия кръг Левски посреща Казанлък Волей, като мачът е на 7 февруари, а Марица ще направи визита на ЦСКА Демакс.

В същото време, в друг мач от кръга Казанлък Волей се наложи също с 3:0 гейма над Спартак 1996. Домакините от Казанлък имаха подчертано надмощие и превъзходство, особено в първата част, която затвориха при 25:3. Останалите два гейма завършиха при 25:19, и 25:22.

В класирането Казанлък е 3-и с 26 пункта, а Спартак заема незавидната последна 7-а позиция с нулев актив.