Мъжкият отбор на Левски Бол постигна много важна победа над Арда Кърджали с 3:1 гейма (22:25, 24:22, 27:25, 25:19) в мач от 16-ия кръг на Суперлигата, играна в столичната зала Сиконко. Победата увеличи значително шансовете на „сините“ да попаднат в плейофите на първенството, информира bgvolleyball.com.

Левски започна много силно срещата и дръпна набързо с 8:3 до първото техническо прекъсване. Последваха нови силни минути за домакините и резултатът набъбна до 11:4. Много силен начален удар на Невен Нешев върна интригата в гейма при 11:8. Гостите от Кърджали продължиха да притесняват младите състезатели на Левски от начален удар и достигнаха до равенство 13:13. Двата отбора продължиха да се гонят в резултата и втората техническа почивка дойде при само точка аванс за домакините 16:15. Ас на Спас Байрев изведе Арда за пръв път в мача напред в резултата при 16:17. Гостите се оказаха по-концентрирания отбор до края на гейма и след атака на Петър Бъчваров те затвориха първата част с 22:25.

Подобно на първата част и във втория гейм Сините започнаха по-силно и след няколко добри блокади успяха да дръпнат с 8:5. Подобно на предната част гостите отново изравниха резултата за 13:13. Две добри отигравания на Мартин Атанасов доведоха до преднина от две точки при второто техническо прекъсване 16:14. Последва игра точка за точка и Сините затвориха гейма с 25:22.

Двата отбора започнаха гонитба в точките още от самото начало на третата част и първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:7 за домакините. Последваха силни минути на блокадата на гостите и те се оттеглиха при втората техническа почивка с комфортна преднина от 13:16. Противно на логиката обаче, по-здрави нерви показаха волейболистите на Левски, които успяха да затворят гейма с 27:25.

Четвъртата част премина изцяло  под диктовката на волейболистите на Левски.  Младите състезатели на домакините изиграха много силен гейм, в който постепенно увеличаваха преднината си и заслужено затвориха гейма с 25:19, а с това и мача с 3:1 гейма.

В останалите мачове:

Миньор Перник - Нефтохимик 2010 1:3 (19:25, 22:25, 25:23, 12:25)
КВК Габрово - Добруджа 07 0:3 (15:25, 24:26, 11:25)
Левски Бол - Арда Кърджали 3:1 (22:25, 25:22, 27:25, 25:19)

от петък:
ЦСКА - Марек Юнион Ивкони 3:1 (19:25, 25:22, 25:23, 25:15)
Монтана - Пирин Разлог 3:2 (21:25, 23:25, 25:21,25:22, 15:10)

9. КВК Габрово 16 1 15 11:47 6
10. Миньор 16 1 15 12:45 4